Een daktent die op bijna elke auto past

Daktent autoAmsterdam, 18 mei 2025 – Vergeet de camper of caravan: er is nu een daktent voor roadtrippers die maximale vrijheid zoeken. De Nederlandse fabrikant VDL Hapro introduceerde dit voorjaar namelijk een nieuwe daktent die op vrijwel elke auto past. Voor een kampeertrip met je eigen auto is het zoeken van een slaapplek geen probleem meer. Gewoon even die tent op het dak van je auto zetten!

De daktent met de naam Vista L biedt plaats aan twee personen. Bij het ontwerp is vooral gekeken naar comfort en gebruiksgemak, aldus de fabrikant. Zo is de daktent uitgerust met een matras van 6½ cm dik en kun je die binnen 60 seconden neerzetten, zonder dat er losse stokken nodig zijn.

Ook is rekening gehouden met het (soms onstuimige) weer. De tent is bestand tegen windstoten tot 8 Beaufort en beschikt over een gepatenteerd opspansysteem dat klapperen voorkomt. Het ademende katoenen doek zorgt voor een aangenaam binnenklimaat.

Daktent met dakraam

Een panoramisch dakraam biedt kampeerders de mogelijkheid om van de sterrenhemel te genieten, met een verduisteringsoptie voor wie liever in het donker slaapt. De tent kan worden ingeklapt zonder dat slaapzakken, matras of kussens verwijderd hoeven te worden, wat ideaal is voor snelle doorreizen.

Daktent auto Vista L

De bevestiging op het autodak gebeurt volledig vanaf de buitenkant via een klemmen-systeem, dat tevens is voorzien van geïntegreerde diefstalbeveiliging. De aerodynamisch vormgegeven deksel zorgt voor een comfortabele reis zonder geruis en geflapper.

In de meeste gevallen maakt het niet zoveel uit in wat voor auto je rijdt. ,,Dankzij het handzame formaat kan de daktent op vrijwel elke auto worden gemonteerd”, aldus de fabrikant.

Kamperen met een daktent

Met het ontwerp van de Vista L wil de fabrikant inspelen op de toenemende vraag naar compacte en flexibele kampeeroplossingen. Het Zeeuwse bedrijf heeft daarvoor de handen ineen geslagen met De Waard tenten, een gerenommeerde naam in de tentenindustrie.

Daktent auto kamperen

Ondanks de maximale vrijheid is het nog niet helemaal duidelijk waar je wel en niet kunt slapen in een auto met een daktent. Hoogstwaarschijnlijk valt dit onder ‘wildkamperen’. In veel landen geldt een verbod op wildkamperen, en dus kun je niet overal de nacht doorbrengen. Maar in bijvoorbeeld België en Duitsland mag je wel in je auto op een parkeerterrein overnachten.

En mag je wel overnachten op een camperplaats? Een auto met een daktent is officieel natuurlijk geen ‘camper’. Hoe dan ook, misschien iets om uit te proberen tijdens je volgende kampeervakantie met de auto 🙂 De daktent is te koop voor € 3590. Meer informatie vind je op deze website: www.vdlhapro.com

Foto's © VDL Hapro.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *


Over de auteur

Hi, mijn naam is Eric: gepassioneerd reisliefhebber, voormalig wereldreiziger, voormalig journalist, communicatiespecialist en oprichter van de Wereldreizigersclub. Nu 70+ landen bezocht, maar het mogen er altijd meer worden ;-) Ontdekken, schrijven, verhalen vertellen, ondernemen, leren en ontmoeten: dat is een beetje de rode draad in mijn leven. Altijd met humor en een flinke dosis nieuwsgierigheid!