Zeilend per ‘ferry’ van Rotterdam naar Antwerpen

Ferry van Rotterdam naar AntwerpenAmsterdam, 11 mei 2025 – Ben je een fan van slow travel? Voor een citytrip naar Antwerpen kun je de trein of de auto deze zomer laten staan en in plaats daarvan de ‘ferry’ pakken. Het is geen gewone oversteek per veerboot, maar een avontuurlijke zeilreis tussen Rotterdam en Antwerpen. Nóg langzamer reizen tussen beide steden is vrijwel onmogelijk.

Het is een nieuw initiatief van Fair Ferry, die duurzame zeilreizen aanbiedt in verschillende delen van de wereld. Van 6 tot en met 26 juli vaart het 130 jaar oude zeilschip de Bonnefooi tussen deze twee iconische havensteden.

Onderweg is er volop tijd om tot rust te komen, te genieten van de natuur én kennis te maken met en te leren over zeilen. Met plek voor een select gezelschap biedt de reis een gezellige en sfeervolle ervaring voor de gasten aan boord.

Varend hotel

Op de Bonnefooi wordt slow travelling echt serieus genomen. De reis van Rotterdam naar Antwerpen (of vice versa) duurt zeven dagen. Daarvan zal je vijf dagen al zeilend doorbrengen en heb je twee dagen op de plek van bestemming om de stad te verkennen. Het schip meert af in het centrum van de stad en fungeert de gehele reis als varende hotel.

Ferry Rotterdam Antwerpen haven

De gezellige en knusse verblijven zorgen voor een ontspannen sfeer, terwijl je onderweg pittoreske dorpjes en mooie natuurgebieden ontdekt. “Want het plezier van de reis en het ontdekken van de Zeeuwse delta is net zo belangrijk als de bestemming’, aldus Fair Ferry.

Route ferry Rotterdam Antwerpen

De reis gaat door het nationale park Oosterschelde, langs de stranden van Grevelingen en er wordt gestopt om te zwemmen en goed verborgen plekken te ontdekken. Een ontspannen zeildag wordt afgesloten met het Captain’s Diner, bereid met streekproducten, of een bezoek aan Yerseke voor verse mosselen. Elke avond ligt het schip in een andere haven of gaat het voor anker onder de sterrenhemel.

Zeilen hijsen

Naast genieten van de rust op het water, kun je ook actief deelnemen aan de zeilreis. Help bijvoorbeeld met het hijsen van de zeilen, het navigeren of zelfs het overnemen van het roer. Onder begeleiding van de bemanning, uiteraard. Maar wie liever een boek leest aan dek of gewoon geniet van het uitzicht, kan dat net zo goed doen.

Ferry Rotterdam Antwerpen oesters

Naast het avontuurlijke aspect speelt duurzaamheid een belangrijke rol. Terwijl de meeste vormen van vakantie een grote ecologische voetafdruk achterlaten, vaart de Bonnefooi zo veel mogelijk op windkracht. Voor mensen die op zoek zijn naar een exotische bestemming biedt Fair Ferry ook reizen naar Zuid-Amerika en het Caribisch gebied, met vertrek vanuit Nederland.

Voor de ‘veerdienst’ tussen Rotterdam en Antwerpen zijn er in de zomer van 2025 drie afvaarten. Je kunt twee keer de ferry nemen van Rotterdam naar Antwerpen, en één keer in omgekeerde richting. De prijs begint vanaf € 800 voor een plek in een 4-persoonshut. Kijk voor meer informatie op www.fairferry.com

Foto's © Fair Ferry; Shutterstock.com.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *


Over de auteur

Hi, mijn naam is Eric: gepassioneerd reisliefhebber, voormalig wereldreiziger, voormalig journalist, communicatiespecialist en oprichter van de Wereldreizigersclub. Nu 70+ landen bezocht, maar het mogen er altijd meer worden ;-) Ontdekken, schrijven, verhalen vertellen, ondernemen, leren en ontmoeten: dat is een beetje de rode draad in mijn leven. Altijd met humor en een flinke dosis nieuwsgierigheid!