Op de Duitse naaktstranden van Rostock geldt nu een kledingverbod

Booking Duitsland

Rostock naaktstrand kledingverbodAmsterdam, 9 maart 2025 – Hoe vaak kom je niet tegen dat naakt of topless zonnebaden op een strand verboden is? In de Duitse badplaats Rostock is nu het omgekeerde het geval. Op de naaktstranden geldt sinds kort een kledingverbod: het dragen van een badpak, bikini of zwembroek is taboe.

Strandwachten mogen badgasten nu officieel sommeren hun kleren uit te trekken, melden verschillende media. Doen ze dat niet, dan moeten ze op zoek naar een ander strand waar ze wél hun zwemkleding aan mogen houden.

De strengere regels zijn ingevoerd na een klachtenregen van nudisten op de naaktstranden van Rostock. Ze voelden zich ongemakkelijk door de vele geklede zonaanbidders om hun heen. Of werden ze soms lastiggevallen, terwijl ze juist naar een naturistengebied gingen voor een dagje zon, zee en strand. Dan gaat het om lang staren, fotograferen, filmen en het maken van beledigende opmerkingen.

Raken naaktstranden uit de mode?

Duitsland heeft een jarenlange traditie met naaktstranden. Al eind 19e eeuw trokken strandbezoekers al hun kleren uit omdat het gezond zou zijn en om zo meer verbinding te maken met de natuur. Dit staat bekend als Freikörperkultur (FKK)– vrij vertaald zoiets als ‘vrije lichaamscultuur’.

Rostock naaktstrand

Lokale autoriteiten constateren echter dat vooral jongeren geen behoefte meer hebben om zich naakt te presenteren. Aan de Duitse noordkust zijn nu nog enkele tientallen officiële naaktstranden, maar naar verwachting zullen dat er de komende jaren minder worden.

Rostock heeft enkele van de mooiste stranden aan de Oostzeekust, met wit zand en ondiepe wateren. Maar als je van enige bedekking houdt, zijn er genoeg plekken om je handdoek uit te rollen. Diedrichshagen is het enige officiële naaktstrand, dus hier moet je verplicht al je zwemkleren uittrekken. De twee andere stranden, Warnemünde en Hohe Düne, zijn onderverdeeld in de secties ‘textiel’, ‘naakt’ en ‘gemengd’.

Foto's © Shutterstock.com.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *


Over de auteur

Hi, mijn naam is Eric: gepassioneerd reisliefhebber, voormalig wereldreiziger, voormalig journalist, communicatiespecialist en oprichter van de Wereldreizigersclub. Nu 70+ landen bezocht, maar het mogen er altijd meer worden ;-) Ontdekken, schrijven, verhalen vertellen, ondernemen, leren en ontmoeten: dat is een beetje de rode draad in mijn leven. Altijd met humor en een flinke dosis nieuwsgierigheid!